Global Poker Index: Seidel Preuzeo Vodeće Mesto, Duhamel Preti

Jonathan Duhamel

Svake nedelje, Global Poker Index obnavlja listu top 300 turnirskih poker igrača na svetu koristeći se formulom koja uzima rezultate igrača u 6 polugodišnjih perioda. 2012 PokerStars Caribbean Adventure je uticao u mnogome na GPI poredak,i nekoliko igrača došlo je do napretka u proteklih nedelju dana 2012. Ako želite uvid u celu listu 300 najboljih, posetite oficijalan GPI web sajt.

Top 10 zaključno sa 16. Januarom, 2012

RankIgračTotal ScorePromena u Ranku od Poslednje Nedelje
1Erik Seidel2,988.29+1
2Jason Mercier2,986.07-1
3Bertrand “ElkY” Grospellier2,823.700
4Eugene Katchalov2,760.520
5Shawn Buchanan2,672.49+1
6Sam Trickett2,582.47-1
7Matt Waxman2,429.83+1
8Will "The Thrill" Failla2,423.22+1
9Vanessa Selbst2,412.31-2
10Mike "Timex" McDonald2,406.80+1

Erik Seidel je prešao Jason Merciera i sad je vodeći na GPI listi pošto je 2011 PCA ušao u Period 3. Bez rezultata u Periodu 3 do ove nedelje, Seidel sada ubira benefite GPI bodovnog sistema pošto je imao neverovatno dobar start 2011 koji sada dolazi do izražaja.

Prvi na pragu top 10 na11.mestu je Jonathan Duhamel. Napredovao je 30 mesta prošle nedelje imao je 4.mesto na $100,000 No-Limit Hold'em Super High Roller Eventu za $313,600, Duhamel je dodao još tri finana stola i keširao $900,000 u 2012. Pomerio se za 41 mesto ove nedelje a ovi rezultati odraziće se narednih nedelja, i veoma su velike šanse da će ući u top 10.

Dobrodošli na GPI

27 igrača sunovi na GPI ove nedelje. Rus Leonid Bilokur je No. 97 pošto je odneo $1,134,930 za pobedu u $25,000 No-Limit Hold'em 8-Max High Rolleru. Jon Turner tri puta je keširao na PCA i vratio se na listu, a Faraz Jaka i 3.mesto na Main Eventu vratio ga je na listu posle nedelje odsustva.

Novi na Listi

IgračTotal GPI ScoreGPI Rank
Leonid Bilokur1,529.1597th
Jon Turner1,442.92119th
Faraz Jaka1,358.71145th
Kunimaro Kojo1,329.40151st
Randy Lew1,328.43152nd
Ruben Visser1,294.23162nd
Luca Pagano1,243.81187th
Jason Koon1,229.66192nd
Corey Burbick1,226.39194th
Kyle Julius1.195.52215th
Laurence Houghton1,158.13232nd
Maksim Semisoshenko1,154.46234th
Andrew Badecker1,145.67240th
Nicholas Grippo1,137.00246th
Pius Heinz1,133.10249th
Danyel Boyaciyan1.125.96252nd
Bolivar Palacios1,117.17255th
Xuan Liu1,109.73258th
Vyacheslav Igin1,106.18262nd
Lie Boeree1,103.27263rd
Justin Schwartz1,102.75264th
Alexander Venovski1,084.03278th
Eddy Sabat1,083.22279th
Mike Leah1,076.53282nd
Yuliyan Nikolaev Kolev1,070.48286th
Stephen Chidwick1,062.44291st
Adam Levy1,062.11292nd

Ko je ispao sa GPI liste ove nedelje? Evo ih: Alex Debus, Allen Cunningham, Amnon Filippi, Andrew Robl, Brandon Cantu, Daniel Reijmer, David Ulliott, Erick Lindgren, Fabrizio Gonzalez, Gregory Brooks, Humberto Brenes, Jan Bendik, Jared Jaffee, Joe Hachem, John Andress, Joe Serock, Nenad Medic, Nicolas Cardyn, Nikolay Evdakov, Ognjen Sekularac, Paul Berende, Phil Laak, Praz Bansi, Richard Ashby, Sebastian Ruthenberg, Ted Forrest, i Ville Haavisto.

Usponi i Padovi

Najveći skok napravio je Andrew Chen, koji je napredovao 119 mesta i sada je na 96. Dva od tri keširanja na PCA računaju se u GPI, uključujući runner-up na $10,000 No-Limit Hold'em 6-Max High-Rolleru za koje je inkasirao $191,984.

Isaac Haxton (94 mesta u skoku) i Nicolas Fierro (103 mesta u skoku) predvode top 5 finišera na $25,000 No-Limit Hold'em 8-Max High Rolleru sa GPI učinkom. Scott Seiver (81 mesto u skoku), koji je bio u top 10 u Novembru, napravio je lep napredak sa $5,000 No-Limit Hold'em Heads-Up Championshipu gde je uzeo $78,210.

Najveći Skokovi

RankIgračTotal ScorePromena u Ranku od Poslednje Nedelje
40thIsaac Haxton1,876.51+94
52ndScott Seiver1.751.91+81
81stNicolas Fierro1,603.75+103
96thAndrew Chen1,531.13+119
98thBarry Greenstein1.527.34+112
123rdKeven Stammen1,434.98+85
128thYevgeniy Timoshenko1,410.65+94
158thHans Winzeler1,314.06+104
181stKenny Hallaert1.257.30+91
203rdEvgeny Zaytsev1,216.30+97

Will Molson je imao najveći pad ove nedelje. Po prvi put u četirigodine, Molson nije završio u top 2 na $25,000 No-Limit Hold'em 8-Max High Rolleru. Sa pobedom iz 2011 koja je prešla u Period 3 i runner-up izdanjem u 2010 koje je sada u Periodu 5, Molson je pao celih 165 mesta na GPI listi.

Najveći Padovi

RankIgračTotal ScorePromena u Ranku od Poslednje Nedelje
130thWilliam Thorson1,407.82-54
147thErich Kollman1,347.52-55
195thJustin Smith1,224.00-72
222ndDavid Paredes1,188.18-56
223rdBrandon Meyers1,183.04-63
224thJoe Elpayaa1,183.79-56
225thDaniel Colman1,179.46-108
228thNick Schulman1,167.88-109
289thMaria Ho1,069.07-56
296thWill Molson1,055.23-165

Šta nas očekuje?

2012 Aussie Millions je u toku i neminovno će uticati na GPI poredak sledeće nedelje. Što znači da 2011 Aussie Millions sada pripada Periodu 3.

To će izazvati veliku 'štetu' po plasman Erik Seidela i Sam Trickett-a. Seidel je bio 3. na AUD$100,000 No-Limit Hold'em turniru prošlog Januara i sada taj rezultat pada u Period 3, i time će biti prilika opet za Jason Mercier-a da preuzme vodeće mesto na GPI.

Trickett, pobednik turnira, može se naći izvan top 10. Za obojicu koji su na AUD$250,000 Super High-Roller No-Limit Hold'em, bili u heads-up duelu, sada taj rezultat pada u Period 3 za svega 2 nedelje. I kao rezultat očekuje se njihov pad na listi GPI.

Ako želite uvid u celu listu 300 najboljih, posetite GPI web sajt.

Global Poker Index: Seidel Preuzeo Vodeće Mesto, Duhamel Preti 101

Slični tekstovi

Povezani igrači

Šta misliš?