WSOP 2017 Now Live

Global Poker Index: Andrew Lichtenberger Uleteo na Top 10

Andrew Lichtenberger

Svake nedelje, Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača na svetu koristeći formulu koja uzima rezultate igrača tokom šest polu-godišnjih perioda. Za pregled cele liste od 300, posetite zvanični GPI websajt.

Top 10 na dan 19. Mart, 2012

RankIgračUkupan RezultatPromena u Ranku od Prošle Nedelje
1Jason Mercier2,980.42--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,845.12--
3Shawn Buchanan2,751.42--
4Eugene Katchalov2,575.42+2
5David "Doc" Sands2,533.47-1
6Erik Seidel2,510.57-1
7Sorel Mizzi2,427.21--
8Steve O'Dwyer2,381.88+2
9Vanessa Selbst2,368.63-1
10Andrew Lichtenberger2,348.38+15

Eugene Katchalov se vratio u top 5 nakon kraće odsutnosti. Završio je na 12. mestu na €2,000 side eventu na EPT Madrid, dobro za sitan keš. Debituje na top 10 Andrew Lichtenberger. Katchalov, poznati kao "luckychewy," je uzeo četvrto mesto na Wynn Classic Main Eventu za $78,328.

Dobrodošli na GPI

Zahvaljujući na njegovoj Main Event pobedi na EPT Madrid, Frederik Jensen se vratio na GPI i zauzeo mesto na broju 165.

Novi Igrači na GPI

IgračUkupan GPI RezultatGPI Rank
Frederik Jensen1,337.60165.
Taylor Paur1,280.56194.
Cary Katz1,144.14238.
Zimnan Ziyard1,108.50261.
Jeff Sluzinski1,081.65278.
Johnny Lodden1,069.88289.
Manuel Bevand1,055.20295.
Stuart Fox1,054.91296.
Tyler Kenney1,054.29297.
Mihai Manole1,053.15298.
David Pham1,051.87299.
Christophe Benzimra1,050.69300.

12 igrača koji su izleteli sa GPI liste ove nedelje su Anton Ionel, Daniel Colman, Fabian Quoss, Kevin Calenzo, Kevin Iacofano, Liv Boeree, Massimiliano Martinez, Matt Berkey, Owen Crowe, Sebastian Winkler, Tamas Lendvai i Yuliyan Nikolaev Kolev.

Usponi i Padovi

Najveći skok ove nedelje pripada Bruno "Kool Shen" Lopesu. Rapper-preobraženi-poker-pro je završio na četvrtom mestu na EPT Madrid Main Eventu za €140,000.

Najveći Rezultati

RankIgračUkupan RezultatPromena u Ranku od Prošle Nedelje
67.Ilan Boujenah1,663.79+65
69.Isaac Baron1,649.96+108
75.Alex Kravchenko1,627.75+61
85.Nicolas Levi1,603.05+102
89.Dermot Blain1,596.94+46
106.Bruno “Kool Shen” Lopes1,526.14+130
142.Ty Reiman1,402.65+57
178.Dan Kelly1,308.99+43
184.Kenny Hallaert1,295.31+71
252.Jon Spinks1,122.10+43

John Racener je zabeležio najveći pad ove nedelje. Kombinacija zastarelih rezultata je naudila Raceneru. Njegovo 35. mesto na WPT Borgata Poker Openu prošlog Septembra, zajedno sa njegovim 3. mestom na $1,500 side eventu tamo, pada pod Period 2 i ostavlja njegov Period 1 prazan. Pored toga, njegovo 5. mesto na £5,000 PLO eventu na 2010 WSOPE je prešlo u Period 4.

Najveći Padovi

RankIgračUkupan RezultatPromena u Ranku od Prošle Nedelje
96.Byron Kaverman1,566.34-41
115.Salman Behbehani1,491.84-63
119.Darren Elias1,480.75-42
224.Jeff Lisandro1,182.82-48
232.John Racener1,168.30-128
243.Thorsten Schafer1,137.01-40
257.John Juanda1,116.49-40
268.Mads Wissing1,096.50-45
280.Alex Venovski1,077.08-41
290.Giuseppe Pantaleo1,069.26-88
293.Jesse Alexis Cohen1,057.46-46

What's In Store?

Matt Waxman je bio u top 10 ne sve tako davno, ali je na 19. mestu ove nedelje. On će najverovatnije imati mali uspon na GPI sledeće nedelje nakon njegovog rezultata 3. mesto na $2,000 six-max turniru na 2012 Battle at the Beach u Isle Casinu na Pompano Beach, Florida, vredan $15,000. $3,000 Main Event počinje u Petak, ali se neće završiti na vreme da bi se odrazio na GPI sledeće nedelje.

World Series of Poker Circuit ima stanicu u Harrah's Rincon uskoro, i u zavisnosti ko se pojavi, mogli bi gledati neke promene na GPI sledeće nedelje.

Da biste pregledali celu listu od 300, posetite zvanični GPI websajt. Dok čitate, pratite GPI na Twitteru i njihovu Facebook stranicu.

Naravno, pratite i nas i dalje na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Slični tekstovi

Povezani igrači

Šta misliš?