WSOP 2017 Now Live

Global Poker Index: Jason Mercier Detronira Grospelliera; Hellmuth Slama Top 10

Jason Mercier

Svake nedelje, Global Poker Index oslobadja listu top 300 turnirskih poker igrača na svetu koristeći formulu koja uzima rezultate tokom šest polugodišnjih perioda. Za pregled kompletne liste posetite zvanični GPI websajt.

Top 10 za 8. Okt., 2012

RangIgračUkupan RezultatPromena u Rangu od Prošle Nedelje
1Jason Mercier2,956.35+1
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,780.55-1
3Marvin Rettenmaier2,567.86+1
4Steve O'Dwyer2,561.56+4
5Andrew Lichtenberger2,550.38--
6Philipp Gruissem2,532.38--
7Michael Mizrachi2,443.11+2
8Vanessa Selbst2,419.96-1
9Phil Hellmuth2,409.32+20
10Dan Smith2,393.94-7

Jason Mercier se vratio na vrh GPI nakon njegovog finiša na osmom mestu (za €84,672/$110,467) na World Series of Poker Europe Main Eventu. To markira Mercier-ov prvi šestocifreni rezultat uživo (US dolari) u 2012.

Phil Hellmuth debituje u Top 10 ove nedelje kao rezultat njegove World Series of Poker Europe Main Event pobede za €1,022,376. Mike Watson je takodje uživao sedmocifreni uspeh u Kanu. On je odneo €50,000 Majestic High Roller za €1,000,000 ali je ipak ostao kratak za top 10, on je skočio za 29 pozicija i sada je na 15. mestu.

Dobrodošli na GPI

Sedam igrača su novih na ovonedeljnoj GPI, od kojih vodi Nicolas Cardyn. On se vratio na GPI na mesto 171. nakon njegovog finiša na 11. mestu na World Series of Poker Europe Main Eventu, za €52,416.

Novi Igrači

IgračUkupan GPI RezultatGPI Rang
Nicolas Cardyn1,368.71171st
Leo Fernandez1,228.05218th
Adam Levy1,193.00237th
Roman Romanovskyi1,150.51255th
Stephane Albertini1,127.25270th
Eric Sfez1,122.09272nd
Kevin Saul1,094.43292nd

Bernard Lee, Eddy Sabat, Fabian Quoss, Khiem Nguyen, Matthias De Meulder, Simeon Naydenov, i Ty Reiman su svi pali sa GPI ove nedelje.

Usponi i Padovi

Najveći skok ove nedelje pripada Marc-Andre Ladouceuru. On je odneo €5,000 No-Limit Hold'em side event na EPT San Remo za €132,400.

Biggest Gains

RangIgračUkupan RezultatPromena u Rangu od Prošle Nedelje
69thKeven Stammen1,757.09+91
73rdChris Brammer1,736.99+98
74thElio Fox1,736.18+54
116thVadzim Kursevich1,556.93+45
152ndMarc-Andre Ladouceur1,444.36+117
157thMax Silver1,426.29+101
163rdLiv Boeree1,412.18+88
220thJoe Kuether1,222.97+72
233rdKent Lundmark1,195.83+34

Kevin Vandersmissen je najviše pao ove nedelje. Njegova pobeda na Irish Open Main Eventu (vredna €420,000) je zastarela u Period 2.

Najveći Padovi

RangIgračUkupan RezultatPromena u Rangu od Prošle Nedelje
109thOlivier Busquet1,589.01-32
110thSam Trickett1,580.78-35
122ndIgor Kurganov1,538.39-39
133rdMatt Waxman1,499.67-35
190thJames Dempsey1,316.27-52
199thFabrizio Gonzalez1,272.31-34
229thKoen De Visscher1,207.75-67
250thChino Rheem1,163.35-32
267thKevin Vandersmissen1,137.45-72
281stJake Bazeley1,109.44-50

Šta se sprema?

EPT San Remo se odigrao u Četvrtak i ima potencijal da utiče na Top 10 na GPI.

High-Roller specijalista Philipp Gruissem (No. 6 na GPI), je ostvario još jedan high-roller finalni sto. Sa četiri šestocifrena rezultata koja ispunjavaju njegov Period 1, on ima šanse da doda šesti sa ili pobedom ili runner-up rezultatom. Četvrti rezultat je došao ove nedelje sa njegovim šestocifrenim finišom na €50,000 Majestic High Rolleru za €275,000.

Zašto se njegova pozicija na Br. 6 od prošle nedelje nije poboljšala? Trebalo je, medjutim njegova pobeda na £20,000 High-Roller eventu na prošlogodišnjem EPT London (vredna £450,200/$703,657) je zastarela u Period 3. On bi sigurno pao sa top 10, ali je umesto toga ostao fiksiran na tom mestu za neko vreme.

Gruissem sebe sasvim lepo postavlja kada je njegov najstariji rezultat Perioda 1 zastareo u Period 2 i to neće trajati dugo pre nego što izazove Merciera i Grospelliera na vrhu. .

Za pregled cele liste od 300 igrača, posetite zvanični GPI website. Dok ste tamo, ispratite GPI na Twitteru i njihovoj Facebook stranici.

Ostanite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Slični tekstovi

Šta misliš?