WSOP 2017 Now Live
WPT WPT National Montenegro

Global Poker Index: Mercier i Dalje na No. 1; Volpe u Top 10

  • PokerNews StaffPokerNews Staff
Global Poker Index: Mercier i Dalje na No. 1; Volpe u Top 10 0001

Svake nedelje, Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača na planeti koristeći se formulom kojem se uzimaju rezultati igrača u šest polugodišnjih perioda. Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt.

Top 10 sa 24. Maj, 2013

RankPlayerTotal ScoreRank Promena
1Jason Mercier3447.680
2Marvin Rettenmaier3069.040
3Mike Watson3060.74+1
4Steve O'Dwyer3014.58-1
5Philipp Gruissem2932.280
6Ole Schemion2891.85+2
7Bryn Kenney2872.29-1
8Bertrand Grospellier2846.84-1
9Paul Volpe2744.80+3
10Andrew Lichtenberger2686.80-1

Jason Mercier ostao je na vodećem mestu liste sa runner-up finišom na PokerStars and Monte-Carlo® Casino European Poker Tour Grand Final €100,000 Super High Rolleru. Mercier je inkasirao ukupno $1.7 miliona u 2013 i polako se približava ukupnoj zaradi u karijeri od $10 million u šest godina koliko traje.

Ove nedelje, Paul Volpe pridružio se na GPI top 10 listi. On je osvojio side eventove na EPT Grand Final, uključujući €2,000 8-handed turbo event i €10,000 6-handed turbo event. Volpe, koji je tek nedavno počeo da putuje po live turnirima posle Black Friday, sada ima preko $2.1 miliona zarade u karijeri.

U top 10 su i Mike Watson koji je ispred Steve O’Dwyera, i sada je No. 3. Watson je imao finalni sto na EPT Grand Final Super High, gde je bio sedmi za $286,246.

Novi na GPI

Novi na Listi

PlayerTotal GPI ScoreGPI Rank
Andrey Shatilov1210.76253
Jan Suchanek1131.44296
Andy Bloch1128.90298
Melanie Weisner1126.83299

Andrey Shatilov ušao je u GPI top 300 ove nedelje posle dobre predstave u Monaku. Bio je treći u dva eventa, u €1,000 turbo i €5,000 8-handed eventu, i zaradio preko $200,000. Ranije ove godine, Shatilov je imao PokerStars Caribbean Adventure Main Event finalni sto, gde je bio šesti za $325,000.

Sa GPI ove nedelje su ispali Eric Froehlich, Guillaume Darcourt, Daniele Mazzia, i Franck Kalfon,

Najveći Skokovi

RankPlayerTotal GPI ScoreSkok
14Sorel Mizzi2614.45+15
39Ravi Raghavan2180.14+15
51Timothy Adams2076.41+37
84Vladimir Troyanovskiy1827.61+40
91Andrey Gulyy1754.13+15
128Salman Behbehani1554.82+67
162David Peters1422.03+24
173Adam Levy1398.21+55
171Michael Benvenuti1403.12+33
217Jesse Martin1287.87+79

Najveći skok napravio je Jesse Martin. Martin je završio šesti u 2013 California State Poker Championship, za $23,620. U 2012 World Series of Poker, Martin je keširao na sedam eventova a bio je četvrti na Event #20: $5,000 No-Limit Hold’em.

Takodje veliki skok napravili su Salman Behbehani i Adam Levy. Behbehani je bio treći, osmi, i 14th na side eventima na EPT Grand Finalu, dok je Levy bio treći na Monaco Cup.

Najveći Padovi

RankPlayerTotal GPI ScorePad
177John Parker1392.39-62
179Ilan Boujenah1389.77-44
197David Peters1339.24-37
200Dwyte Pilgrim1322.83-48
213Alessandro Longobardi1293.07-37
231Rodger Johnson1247.04-37
265Samantha Cohen1186.98-38
268Gordon Vayo1174.85-39
289Stanislav Barshak1141.37-58
292Kyle Bowker1136.92-90

Kyle Bowker je najviše nazadovao na listi, čak 90 mesta. Bowker je imao par malih keširanja u 2013, ali samo jedno petocifreno. Brock Parker imao je takodje priličan pad, za 62 mesta. On će sigurno popraviti svoj ranking pošto dobro naspreduje na Southern Comfort 100 Proof World Series of Poker National Championship.

Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt. Pratite GPI na Twitteru i Facebook stranici.

Ostanite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Global Poker Index: Mercier i Dalje na No. 1; Volpe u Top 10 101

Slični tekstovi

Šta misliš?