WSOP 2017 Now Live

Global Poker Index: Steve O'Dwyer se Vratio u Top 10

  • PokerNews StaffPokerNews Staff
Global Poker Index: Steve O'Dwyer se Vratio u Top 10 0001

Svake nedelje, Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača na planeti koristeći se formulom kojem se uzimaju rezultati igrača u šest polugodišnjih perioda. Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt.

Top 10 sa 9. Maj, 2013

RankPlayerTotal ScoreRank Change
1Marvin Rettenmaier3080.91--
2Michael Watson3031.31--
3Philipp Gruissem2932.28--
4Bryn Kenney2917.79--
5Bertrand Grospellier2828.28+1
6Jason Mercier2683.04+1
7David Sands2678.66+3
8Steve O'Dwyer2662.24+4
9Micah Raskin2661.33--
10Joseph Cheong2657.81-5

Steve O’Dwyer se opet vratio medju top 10 na the GPI 300 ove nedelje, i napredovao je četiri mesta do No. 8. U Junu 2012, O’Dwyer bio je najviši na listi i bio je na drugom mestu GPI 300, a četvrti u Americi. U Martu, imao je finalni sto na European Poker Tour London Main Eventu, a završio je peti za $219,704.

O’Dwyer je zabeležio čak sedam šestocifrenih rezultata od Decembra 2011, uključujući i pobedu na 2011 Bellagio Cup i World Poker Tour National Series Denmark.

David “Doc” Sands napredovao je tri mesta do sedmog posle keširanja na WPT bestbet Open a bio je i runner-up na WPT Seminole Hard Rock Showdown High Roller.

Novi na Listi

PlayerTotal ScoreGPI Rank
Adam Levy1,272.72211
Michael Linster1,231.77225
James Collopy1,223.21230
David Diaz1,179.30249
Franck Kalfon1,137.76268
Jean-Philippe Rohr1,125.05276
Yosuke Sekiya1,103.93295
Nam Le1,100.46298
Torsten Brinkmann1,099.57299

Adam Levy predvodi devet novih igrača na GPI 300 ove nedelje, sada je na 211. mestu, Levy je imao finalni sto na €500 side eventu na WPT Barselona, i keširao je na EPT Berlin Main Eventu.

Nam Le isto je ušao u GPI 300, i zauzeo je 298. mesto. U Aprilu, Le, član WPT Champions Cluba, završio je četvrti na APT Philippines Main Eventu, za $34,800.

Sa liste GPI ove nedelje ispali su Amit Makhija, Dan Murariu, Pieter De-Korver, Aku Joentausta, Benjamin Pollak, Talal Shakerchi, Chady Ojeil, Daniel Idema, i Owen Crowe.

najveći Skokovi

RankPlayerTotal ScoreChange in Rank
26Matt Salsberg2307.36+9
81Daniel Buzgon1779.89+35
84Jeffrey Rossiter1761.95+9
112Brendon Rubie1589.19+16
128Matthew Glantz1540.88+12
141David Tuthill1496.22+39
144Matt Giannetti1486.80+42
161Corey Burbick1420.78+22
180Rodger Johnson1361.05+10
200Timothy Reilly1289.35+32
207David Steicke1276.58+18
247Tobias Peters1186.52+33

Matt Giannetti imao je najveći skok prethodne nedelje, napredovao je 42 mesta posle finiša na 22. mestu na WPT bestbet Openu. David Tuthill, koji je keširao na istom eventu, imao je zapažen skok takodje, i napredovao je 39 mesta i sada je 141.

Daniel Buzgon napredovao je 35 mesta i sada je na 81. mestu. Buzgon je imao finiš na 12. mestu na pomenutom WPT bestbet Open.

Najveći Padovi

RankPlayerTotal ScoreChange in Rank
59Faraz Jaka1,959.91-17
65Kevin MacPhee1,916.45-24
109Aubin Cazals1,604.60-18
119Maxi Lehmanski1,569.82-17
127Rocco Palumbo1,548.13-22
164Kent Lundmark1,408.97-20
181Sam Chartier1,359.46-47
173Andrea Dato1,375.99-27
190Michael Benvenuti1,314.90-24
220Benjamin Spindler1,242.53-19

Kanadjanin Sam Chartier imao je najveći pad na listi, nazadovao je 47 mesta. Chartier nije keširao na nekom eventu od Novembra 2012, a njegov poslednji šestocifreni rezultat je iz Maja 2011.

Italijan Andrea Dato isto je pao na listi, nazadovao je 27 mesta. Dato je imao dva četvorocifrena rezultata u 2013, a šestocifreni rezultat nije imao od 2011 World Series of Poker.

Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt. Pratite GPI na Twitteru i Facebook stranici.

Ostanite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Global Poker Index: Steve O'Dwyer se Vratio u Top 10 101

Slični tekstovi

Šta misliš?