Global Poker Index: Daniel Negreanu na No. 2; Jason Mercier i Dalje na Vrhu

  • PokerNews StaffPokerNews Staff
Daniel Negreanu

Svake nedelje, Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača na planeti koristeći se formulom kojem se uzimaju rezultati igrača u šest polugodišnjih perioda. Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt.

Top 10 sa 4.Jun, 2013

RankPlayerTotal ScoreRank Promena
1Jason Mercier3,447.68--
2Daniel Negreanu3,113.61+3
3Mike Watson3,045.80--
4Steve O'Dwyer3,005.99--
5Marvin Rettenmaier2,970.04-3
6Philipp Gruissem2,891.85--
7David Sands2,872.29+1
8Ole Schemion2,891.85-1
9Bertrand Grospellier2,850.90--
10Joseph Cheong2,849.92+2

Daniel Negreanu je bio velika podrška za Global Poker Index od kada je osnovan od strane Alex Dreyfus i Zokay Entertainment. Prošlog Septembra, "Kid Poker" je gladao da udje u top 20 na listi Top 300 sa startom 2013 WSOP. On je to ostvario prethodne nedelje, i došao je na No. 5 mesto. A sada je napradovao još više i zauzima No. 2. mesto.

Negreanu je napravio veliki skok pošto je pobedio na WSOP-Asia Pacific Main Event u Aprilu. Od tada je imao i finalni sto u European Poker Tour Grand Finalu i bio je bubble finalnog stola na World Poker Tour Championship. Dodao je keširanje u Event #5 na WSOP ove nedelje.

Negreanu i dalje zaostaje za Mercierom za više od 300 poena, a moraće baš da se potrudi pošto ovog leta Mercier igra skoro svaki event na WSOP-- ponekad i dva od jednom. Obojica su imaai mršave rezultate na prošlogodišnjem izdanju WSOP, tako da neće uticati na njihov Period 2 koji sada prelazi u Period 3 na GPI ovog leta.

U top 10 ove nedelje ušao je i Joseph Cheong, koji je imao uspeha na WSOP-APAC gde je bio runner-up na $50,000 High Roller eventu. Cheong je potom bio drugi na WPT Super High Roller u Bellagio, za $614,200.

Dobrodošlica na GPI

Novi na Listi

PlayerTotal GPI ScoreGPI Rank
Brandon Meyers1,384.85182
Trevor Pope1,299.80211
Daniel Weinman1,297.90212
Steve Brecher1,218.92246
Bryan Piccioli1,207.18257
Jefferey Fielder1,184.08271
Nam Le1,181.37273
Justin Conley1,176.08276
Brandon Cantu1,166.08281
Yosuke Sekiya1,176.08289
Athipoo Phahurat1,149.72291

Trevor Pope ušao je na GPI Top 300 ove nedelje pošto je osvojio svoju prvu WSOP narukvicu za pobedu u Event #2: $5,000 No-Limit Hold'em (8-Handed) prošle nedelje. Pope je osvojio $553,906, i tako svoje prihode u karijeri od live turnira popeo na $928,000. Takodje u Top 300 je i Brandon Meyers, koji je bio 7-mi u Event #2. Imao je potom i malo keširanje na Event #6 par dana potom.

Najveći Skokovi

RankPlayerTotal GPI ScorePromena
45Keven Stammen2,083.14+19
55John Juanda2,036.42+21
57Ismael Bojang2,076.41+37
60Kyle Julius2,010.49+29
61David Vamplew2,008.69+31
96Daniel Kelly1748.53+36
99Kristijonas Andrulis1,742.39+46
130Darryll Fish1,567.19+108
164Benjamin Hamnett1,443.16+75
185David Diaz1,377.38+83

Pored Popea, od onih koji su napravili zapažen skok nalisti su Darryll Fish, koji je bio treći na istom eventu koji je Pope osvojio. Fish je bio i treći na WPT Lucky Hearts Poker Open u Februaru za $125,921.

Najveći Padovi

RankPlayerTotal GPI ScorePromena
192Jake Cody1,357.80-41
227Jason Somerville1,261.19-35
244Greg Mueller1,228.52-37
248Dmitry Vitkind13,22.83-41
252David Stefanski1,213.66-44
288Tom McCormick1,247.04-40
265Timothy West1,147.46-38

Jake Cody je medju onima koji su najviše nazadovali. Osvajanje narukvice na 2011 $25,000 Heads-up Championship (za $851,192) je iz Period 4 prešlo u Period 5, što je najviše uticalo na pad u rankingu.

Greg Mueller i Tim West će sigurno napredovati sledeće nedelje pošto su ostvarili finalni sto na World Series of Poker tove nedelje.

Da pogledate celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt. Pratite GPI na Twitteru i Facebook stranici.

Ostanite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Global Poker Index: Daniel Negreanu na No. 2; Jason Mercier i Dalje na Vrhu 101

Slični tekstovi

Šta misliš?