Vasiona Staking Novo Pojačanje Balkan PokerNews Foruma

Vasiona Staking Novo Pojačanje Balkan PokerNews Foruma 0001

Dragi čitaoci, u narednom periodu Balkan PokerNews je pripremio veliki broj novina u pogledu organizacije i sadržine sajta. Pre svega, juče smo najavili specijalnu saradnju koju će naš sajt u narednom periodu imati sa najuspešnijom regionalnom staking grupom “Vasiona staking”. Članovi ove grupe predvođeni Anđelom “woohoo42” Božićem biće aktvni učesnici našeg foruma gde će poučeni sopstvenim igračkim iskustvima pokrenuti različite teme i diskusije, a sve u cilju promocije i unapređenja texas holdem pokera u regionu.

Tim koji uvek ide na pobedu

Tokom nešto više od pola godine postojanja grupa “Vasiona staking” okupila je u svojim redovima oko 60 članova. O njihovom uspehu nabolje govore podaci da su u veoma kratakom vremenskom periodu uspeli da ostvare veliki broj kako online tako i live rezultata. Više detalja o samoj grupi, kao i o celokupnoj koncepciji predstojeće saradnje, predstavio nam je, ko drugi, nego jedan od trenutno najpopularnijih i najuspešnijih regionalnih igrača, idejni tvorac i osnivač grupe, Anđelo “woohoo42” Božić.

Anđelo, navikli smo da sa tobom obično razgovaramo o tvojim brojnim uspesima u turnirskon pokeru. Ovaj put imaš potpuno novu ulogu jer si od skoro postao i neka vrsta mentora velikom broju poker igrača koji ostvaruju odlične rezultate. Kako uspevaš da uskladiš ova dva segmenta rada i čemu u ovom trenutku daješ prednost?

Naravno da će uvijek jedna strana priče da bude zapostavljena. Ovaj put je to moja igra nažalost. To mi zasad ne predstavlja neki veliki problem, ali vidjećemo kako će se stvari odvijati u budućnosti.

Kako si uopšte došao na ideju da osnuješ staking grupu i na koji način je osmišljena organizacija rada sa igračima?

Sve je krenulo je sa nekim mojim zabodima na bigovima, od kojih sam stake-ovao neke provjerene igrace za sng pa su se poslije dodavali ljudi. Danas imamo preko 60 članova. Grupa je organizovana u smislu da imamo nekoliko coach-eva, par osoba koje su uvijek tu za igrače kada im treba bilo kakva vrsta pomoći, osobe koje šalju pare igračima itd. Rezultati od novembra su dosta dobri, uglavnom je većina ljudi na sng, tako da veliki dio profita dolazi iz surovog grinda. Najbitnije mi je da učenici imaju dobar coaching i da im uvijek budemo na usluzi. Mnogo mi je drago kada mi učenici kažu da smo najbolja grupa za koju su igrali, što se desilo više puta do sad.

Na koji način se vrši odabir članova staking grupe?

Izbor ekipe se vrši na više načina. Osim provjerenih igrača koji su od starta sa nama, imali smo I nekoliko konkursa za totalne početnike, mada će toga biti sve manje u budućnosti. Ti konkursi su definitivno pomogli da grupu proširimo na prilično bezbolan način, igračima koji su krenuli od nižih limita. Naravno, pored svega ovoga su dolazili izuzetno iskusni mtt igrači kojih ima 20-ak i koji postižu dosta dobre rezultate.

Kad smo već kod rezultata, nakon polugodišnjeg preseka rada grupe, koliko ste zadovoljni postignutim uspesima?

Poslednja dva Danube Main Eventa su osvojili članovi naše grupe, 2 od 3 zadnja RPT Main-a u Budvi su osvojili članovi naše grupe, u chop-u koji je napravljen u Splitu naš član je uzeo najviše para i tako dalje. Što se online zaboda tiče uzeli smo nekoliko big-ova i hot-ova, a imali smo I dosta deep run-ova na nekim velikim turnirima. Recimo jedan od naših članova je bio 10. na SCOOP-u od 1k gdje je prvo mjesto bilo 207k, a imao je chip lead u 15 ljudi. No, nismo zabrinuti, doći će i taj neki veći zabod online, a ne samo na live-u.

Vasiona Staking Novo Pojačanje Balkan PokerNews Foruma 101
Grafikon dosadašnjeg profita Vasiona staking grupe

Iz tvog dosadašnjeg mentorskog iskustva, koliko je potrebno raditi sa ljudima da bi se video neki napredak i konkretni rezultati?

Nezahvalno je o tome govoriti jer od osobe do osobe zavisi koliko se treba raditi s nekim. Naši učenici već posle mjesec-dva od totalnih početnika prelaze na nivoe gdje mogu da prave više nego dovoljno na mjesečnom nivou. Što se tiče igrača koji igraju više limite, to je već mnogo komplikovanije za objasniti, jer svako ima svoj maksimum koji može da postigne. Ja sve manje radim s ljudima, zato što coach-evi koji su u grupi odlično odrađuju posao. No, naravno, moralo se doći do tačke da oni budu u stanju to da rade, što je naravno išlo preko mene.

Iz predhodnih intervjua jasno je da si ti u poker priču ušao potpuno sam i tokom svog razvojnog puta nisi imao neku stratešku podršku sa strane. Iz sadašnje perspektive, da li bi I dalje odabrao taj teži put i koliko misliš da bi ti bilo lakše uz neku coach podršku?

Mislim da bih opet odabrao teži put, čisto zbog moje tvrdoglavosti. Jedostavno, volim da sam razumijem kako stvari funkcionišu. Isto tako, mislim da je dosta teško naći coacha koji odgovara i tvom stilu igre i tvojoj ličnosti, a za obje ove osobine mislim da su ključne za razvoj jednog poker igrača.

Ljudi koji su imali priliku da te upoznaju, znaju koliko si ti vedra i pozitivna osoba. Koliko misliš da upravo ta tvoja večita “pozitiva” utiče na uspeh tvojih učenika. Na koji način ih podižeš kada krenu bad beatovi i, s obzirom na tvoju prirodu, umeš li da budeš ozbiljan kritičar?

Mislim da to njih treba da pitate. Ja pokušavam da im pomognem koliko mogu, atmosfera u grupi je za razliku od inostranih staking grupa dosta opuštenija i velika većina nas se zna i u "stvarnom životu", sto definitivno pomaže.

Na naše obostrano zadovoljstvo kao i na radost brojnih čitalaca , od 1. juna Vasiona staking tim otvara sezonu pisanja unutar naše forum sekcije. Na koji način ste osmislili koncepciju rada?

Naša grupa će pokušati da sto više pokrene diskusiju što se tiče analize ruku, eventualno ćemo pokrenuti par blogova ili challengea, koji bi vodili i totalni početnici kao i već oformljeni igrači koji su sa nama od početka.

S obzirom na brojne aktivnosti, koliko ćeš ti konkretno imati vremena da aktivno učestvuješ u diskusijama?

Pokušat ću da pratim forum što više u svakom slučaju. Ne mogu da dajem neka obećanja što se toga tiče, ali pokušat ću da odvojim svakog dana par minuta za postove.

Počevši od 01. juna 2015. pa na dalje sve stvari koje vas budu interesovale što se tiče pokera moći ćete da pitate, saznate, na našem forumu u direktnoj diskusiji sa svim članovima "Vasiona Staking Grupe", a nadamo se i ostalih regular igrača iz regiona. Bilo da ste amater ili profesionalni igrač nemojte se ustručavati da postavite pitanje, okačite ruke, grafikone i otvorite bilo koju temu koja vas zanima, a tiče se pokera pa i nekih drugih stvari. Nadamo se da će ova saradnja podići poker zajednicu na Balkanu na još viši nivo, a pre svega se nadamo dobrom druženju i razmeni raznih iskustava.

Šta misliš?

Slični tekstovi

ostale priče