WSOP 2017 Now Live
WPT WPT National Montenegro

Global Poker Index: Mercier Smenio Seidela na Vrhu

Jason Mercier

Svake nedelje Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača na svetu koristeći formulu da uzima u obzir rezultate napravljene u šestomesečnom, polugodišnjem periodu. Ima izmena u vrhu GPI ove nedelje jer je novo već poznato lice ponovo na vrhu planine. Za pregled cele liste od 300 igrača, posetite zvanični GPI websajt.

Top 10 od 13. Februara, 2012

RangIgračUkupan RezultatPromena u rangu od Prošle Nedelje
1Jason Mercier3,003.82+1
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,853.56+1
3Erik Seidel2,789.21-2
4Eugene Katchalov2,709.370
5Shawn Buchanan2,672.490
6Will "The Thrill" Failla2,429.74+1
7Matt Waxman2,400.18+1
8Vanessa Selbst2,371.85+1
9Mike "Timex" McDonald2,377.53+1
10Matt Marafioti2,295.53+1

Inauguralni Epic Poker League Main Event je pao pod Period 2, i uticao na mesto obojice, Erik Seidela (runner-up igrača na tom event) i Jason Merciera (treći) na ranking listi.

U slučaju Merciera, on je imao dosta rezultata visokog kvaliteta u Periodu 1. To zajedno sa poenima osvojenim njegovim plasmanom na Epic Poker League inauguralnom eventu, pojačava njegove rezultate iz Perioda 2 i pomaže pri povećanju njegovog rezultata ove nedelje. Sa druge strane, Seidel-ov Period 1 je ostao sa samo 3 keširanja. Kao rezultat, skliznuo je na #3 mesto.

Dobrodošli na GPI

Samo četiri nova igrača su ove nedelje na GPI sa Vojtech Ruzicka dolazi na No. 169, zahvaljujući pobedi na German Championship of Poker Main Eventu.

Novi Dodaci

IgračUkupan GPI RezGPI Rang
Vojtech Ruzicka1,1330.04169.
Andrew Tend1,084.22290.
David Diaz1,076.00298.
Amnon Filippi1,073.24200.

Adam Levy, Brandon Meyers, Georges Yazbeck, i Nicolo Calia su oni koji su pali sa GPI ove nedelje.

Usponi i Padovi

Nekoliko igrača je videlo fin dobitak ove nedelje. Andrea Dato je pojačao stanje praćeno rezultatom treće mesto na WPT Venice. Kevin MacPhee i Shaun Deeb su uzeli prvu i drugu nagradu, na EPT Deauville Six-Max High Rolleru proteklog vikenda.

Najveće Nagrade

RangIgračUkupan Rez.Promena u Rangu od Prošle Nedelje
45thOleksii Kovalchuk1,848.44+12
98thSimon Ravnsbaek1,529.69+97
102ndKevin MacPhee1,518.33+88
106thAnton Wigg1,495.70+13
117thMichael Tureniec1,475.70+21
119thShaun Deeb1,474.31+66
153rdAndrea Dato1,384.12+130
156thRonny Kaiser1,370.54+132
165thOgnjen Sekularac1,349.99+110

Justin Bonomo je zabeležio najveći pad na GPI ove nedelje. Njegov finiš na 18 mestu na inauguralnom Epic Poker League Main Eventu je opao u Periodu 2, ostavljajući ga sa jednim rezultatom u Periodu 1. Isto se može reći i za Chino Rheem-a, pobednikom tog turnira, koji je takodje prilično pao tokom ove nedelje.

Najveći Padovi

RangIgračUkupan Rez.Promena u Rangu od Prošle Nedelje
136thDmitry Vitkind1,430.05-37
137thGavin Smith1,424.40-31
147thChino Rheem1,397.33-47
182ndHafiz Khan1,288.75-73
205thTed Lawson1,238.14-46
247thMarkus Ristola1,143.97-75
251stManuel Bevand1,140.79-52
261stNichlas Mattsson1,127.59-44
280thStephane Benadiba1.093.39-59
299thJustin Bonomo1,074.98-83

Šta ima u ponudi?

EPT Kopenhagen, LAPT Grand Finale Carnival Poker Festival, DeepStacks Poker Tour Seneca Niagara, i WSOPC Palm Beach su svi na start liniji ovih dana, tako da očekujemo da će rezultati sa ovih evenata uzdrmati GPI narednih nekoliko nedelja.

Da bi pregledali celu listu od 300, posetite zvanični GPI websajt. Dok ste tamo, ispratite GPI i na Twitteru i Facebooku.

Budite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Slični tekstovi

Povezani igrači

Šta misliš?