Global Poker Index: Marvin Rettenmaier Vratio se na No. 2 mesto

  • PokerNews StaffPokerNews Staff
Marvin Rettenmaier

Svake nedelje Global Poker Index objavljuje listu top 300 turnirskih poker igrača koristeći se formulom koja uzima rezultate igrača u 6 polugodišnjih perioda. Ako želite videti celu listu 300 najboljih, posetite oficijalni GPI web sajt.

Top 10 sa 17. Decembrom, 2012

RankIgračTotal ScoreRank Promena
1Dan Smith3,118.55---
2Marvin Rettenmaier2,952.72+1
3Bertrand "ElkY" Grospellier2,730.56+2
4Jason Mercier2,699.88-2
5Phil Hellmuth2,647.46-1
6Andrew Lichtenberger1,559.76+4
7Vanessa Selbst2,450.39-1
8David Sands2,410.74+4
9Mike Watson2,410. 21-1
10Steve O'Dwyer2,390.22-1

Bilo je malo promena u top 10 ove nedelje gde je sa EPT Pragom par većih imena pokera imalo dobre rezultate. Marvin Rettenmaier osvojio je high-roller event za €365,300 i sada je ponovo na mestu No. 2. Bertrand "ElkY" Grospellier se takodje vratio na No. 3 poziciju sa 2.mestom na high-roller eventu WPT Praga za €128,000. Dok je vodeći, Dan Smith osvojio €5,000 6-max turnir za €68,120 u isto vreme kada je i Rettenmaier osvojio high-roller.

Dok su iz donjeg doma top 10 igrača, Andrew Lichtenberger i David "Doc" Sands keširali na WPT Five Diamond World Poker Classic, zauzevši 5. odnosno 28. mesto, respekabilno.

Dobrodošli na GPI

Čak 24 igrača su novi na GPI listi, predvodi ih Ravi Raghavan na 83. mestu. Raghavan je osvojio WPT Five Diamond World Poker Classic za $1,268,571.

Novi na Listi

IgračTotal GPI ScoreGPI Rank
Ravi Raghavan1,676.3183rd
Fabian Quoss1,647.5689th
Andrey Gulyy1,356.29162nd
Marco Leonzio1,263.81197th
Jess Yawitz1,250.12203rd
Sergii Baranov1,209.61216th
Greg Mueller1,201.79219th
Johnny Lodden1,187.19224th
Jan Bendik1,158.03235th
Manuel Bevand1,147.12243rd
Lucille Cailly1,143.51245th
Lee Markholt1,132.39254th
Ramzi Jelassi1,130.04257th
Mikhail Petrov1,109.14265th
Ozzy Sheikh1,095.46270th
Tom Alner1,095.33271st
John Hennigan1,084.04276th
Khiem Nguyen1,082.04277th
Tony Dunst1,075.60280th
Frank Rusnak1,073.50283rd
Ben Hamnett1.068.13285th
John Eames1,064.66290th
Maksim Semisoshenko1,060.25293rd
Martin Staszko1,048.85300th

Sa 24 nova igrača, 24 su morala napustiti listu. Sa liste su istisnuti Allen Bari, Andrey Pateychuk, Angel Guillen, Brian Hastings, Carla Solinas, Chris Tryba, Chris Bell, David Bach, David "Bakes" Baker, Eric Froehlich, Hafiz Khan, Jake Cody, James Akenhead, Jan Peter Jachtmann, Joe Ebanks, John Andress, Kory Kilpatrick, Kunal Patel, Layne Flack, Manig Loeser, Marko Neumann, Massimo Mosele, Matt Ezrol, i Stephane Albertini.

Usponi i Padovi

Najveći skok na listi napravio je Simon Ravnsbaek. On je pobedio polje od 306 in a €2,000 na side eventu na EPT Pragu za €128,700. I sa keširanjm na još jednom €2,000 side eventu na EPT Pragu i WPT Prag Main Eventom ranije u Decembru, Ravnsbaek je dodao čak tri rezultata u Period 1 obračunavanja.

Najveći Skokovi

RankIgračTotal ScorePromena u rankingu
51stSimon Ravnsbaek1,584.34+128
67thElio Fox1,758.74+87
70thMartin Finger1,741.57+106
129thDanyel Boyaciyan1,458.05+102
157thChris DeMaci1,368.77+110
165thJason Somerville1,341.69+124
166thAndy Bloch1,340.72+94
169thCraig McCorkell1,333.47+95
178thEddy Sabat1,307.14+118
204thRocco Palumbo1,243.99+91

Sa druge strane, Phil Ivey imao je najveće nazadovanje na listi i sa No. 19 pao je na No. 96. mesto. Ivey je u Periodu 1 izgubio svoje 3.mesto sa WSOP eventa 24 i 5.mesto sa eventa 32 na 2012 WSOP koji su prešli u Period 2 obračunavanja.

Najveći padovi

RankIgračTotal ScorePromena u rankingu
96thPhil Ivey1,602.76-77
126thJoe Tehan1,468.14-72
175thOgnjen Sekularec1,316.40-80
186thDaniel Idema1,287.42-75
192ndZimnan Ziyard1,275.38-69
230thIsmael Bojang1,165.64-71
267thKenny Hicks1,102.32-69
281stVyacheslav Igin1,075.12-103
286thAmnon Filippi1,068.0672
288thJosh Brikis1,065.37-71
294thRyan Julius1,059.08-69

Šta imamo u najavi?

Glavni turniri u 2012. su završeni, ali WSOP rezultati u sledećim nedeljama prelaziće u Period 2.

Ako želite videti celu listu 300 najboljih igrača, posetite oficijalni GPI web sajt.

Ostanite u toku sa dešavanjima u poker svetu - pratite nas na Twitter-u i lajkujte na Facebook-u.

Global Poker Index: Marvin Rettenmaier Vratio se na No. 2 mesto 101

Slični tekstovi

Šta misliš?