Fedor Holz Osvojio 2017 Triton Super High Roller Series Montenegro

  • Ben WilsonBen WilsonBalkan PokerNews StaffBalkan PokerNews Staff
Fedor Holz Osvojio 2017 Triton Super High Roller Series Montenegro 0001

Fedor Holz izašao kao pobjednik na 2017 Triton Super High Roller Series Montenegro HK$250,000 6-Max High Roller nakon heads-up borbe protiv Su Hao gdje su se smjenjivali kao vodeći nekoliko puta.

Kada je imao 400,000 čipova u jednom trenutku, Holz je pogledao duboko u svoju torbu turnirskih trikova i i sačekao svoj perfektan spot da uveća svoj stack, kada je preostalih 445,000 sa top parom na {q-}-high boardu držeći {q-}{6-} protiv {a-}-high gutshot straight draw koje je imao Hao, uspio povećati svoj stack i skoro se izjednačiti se sa Haom.

Njemcu se isplatila strpljivost, jer stvari su se okrenule u njegovu korist, a Holz je tada počeo da nameće pritisak i Hao je morao da plati sve nakon što je na flopu imao dva para {k-Spades}{3-Spades}, nakon čega je Kineski igrač ostao na svega sedam blindova.

Ti čipovi su završili u sredini u veoma kratkom roku nakon što je Hao otišao all in sa buttona imajući {5-}{6-}, dok je Holz pronašao par {8-}{8-} u big blindu. Kineski igrač se našao u drawing dead situaicji na turnu, ustajući kako bi se rukovao sa Holzom po završetku handa i čestitajući mu na odličnoj igri.

Holz je zaradio impresivnih HK$3,472,200 ($444,893) za prvo mjesto, te titulu i trofej. Zauzimajući prvo mjesto na Njemačkoj listi najvećih zarada svih vremena sa preko $22,900,000 zarađenih na live turnirima prije nego je ovaj turnir počeo, Holz-ov edge je sve bliže Phil Ivey. Njemačko čudo od djeteta sada ima $23,354,884 zarađenih na turnirima, samo $501,150 manje od Ivey.

Hao neće biti razočaran svojim rezultatom. Međutim bilo je teško doći tako bilizu do osvajanja prve velike titule i na kraju izgubiti u finalu, ali nema sramote izgubiti od igrača kao što je Holz.

Kineski igrač osvojio je najveću nagradu u svojoj karijeri do danas HK$ 2,218,000 ($284,192) kao runner-up, sa prethodnim rezultatom koji je bio u Aprilu PokerStars Championship Macau HK$40,000 Main Event gdje je završio na 42 mjestu za HK$101,000 ($12,995).

"Hao je igrao dobro" rekao je Holz nakon pobjedničke slike. “Neko mi je rekao da nije igrao mnogo ali mislim da je igrao veoma dobro i trebalo mi je dosta dugo vremena kako bih ga pobjedio. Bio sam pozitivno iznenađen.”

Final Table Results

PlaceWinnerCountryPrize in HK$Prize in USD
1Fedor HolzGermany3,472,200444,893
2Su HaoChina2,218,000284,192
3Predrag LekovicMontenegro11,398,000179,160
4Alan SassUSA1964,000123,537
5Gabe PatgorskiUSA675,00086,501
6Richard YongMalaysia530,00067,920
7Xuan TanChina386,00049,466

Ukupno 25 igrača nastvilo je igru u Dan 2, i u zadnjem minutu za ulazak na turnir Paul Phua, David Peters i Jaimie Kaplan su napravili re-entry te povećali broj na 28 kada je igra počela u 1 p.m. CET u Ponedeljak, te je turnir imao ukupan broj ulaza iznosio 41, sa kojim se formirao nagradni fond od HK$ 9,643,200 (~$1,235,820).

Nakon četiri sata i šest levela u igri je preostalo 12 igrača, dok je bubble faza trajala samo jedan level 40 minuta sa Manig Loeser, Cheok Ieng Cheong, Sam Trickett, i Benjamin Wu.

Holz je imao jedan od najvećih stackova kada se bubble faza približila i kada se igrao hand by hand, i bio je to Njemac koji je formirao finalni sto, nakon što je otišao all-in iz small blinda sa {10-Hearts}{2-Hearts} i Zuo Wang koji je callovao all-in iz big blinda sa {a-}{q-}. Nažalost za Wanga, Holz je upario svoju dvojku na flopu i Wang nije pronašao svoje izlaze na turnu i riveru te je ostao praznih ruku.

Holz je na finalnom stolu imao veliku prednost, koja nije bila ugrožena sve dok nisu ostala tri igrača. Prva žrtva na finalnom stolu bio je Xuan Tan koji je svoje zadnje čipove stavio u sredinu pre-flop iz small blinda sa {k-}{k-}, ali naišao je samo na par {a-}{a-} Crnogorskog igrača Predraga Lekovica.

Richard Yong i Gabe Patgorski stopama Tana završili su učešće veoma brzo, nakon čega je preostalo četiri igrača. Međutim Alan Sass izgubio je trku sa {a-}{k-} protiv ručnog para {7-}{7-} koji je imao Predrag Lekovic.

Hao je zatim osvojio veliki pot protiv Holza, kada je sa dva para na flopu bio bolji od Holzovih {a-}{a-}, te nakon čega je bilo potrebno nešto više od dva sata prije nego je Leković izgubio hand od Holza. Crnogorac je stavio svoje zadnje čipove u sredinu sa {k-Clubs}{j-Clubs} nakon što je Holz sa buttona openao, te tako naišao na {a-}{k-}. Leković nije uspio pronaći svoje oute te je završio učešće na trećem mjestu.

Slični tekstovi

Šta misliš?